List of Participants

  1. Raquel Alvarez Ccoscco - Universidad Nacional Agraria la Molina

  2. Giordano Mitchell Alvitez Falcon - Universidad de Ingeniería y Tecnología

  3. Cira Bringas Masgo - Universidad Nacional Agraria La Molina

  4. Ruth Cabanillas Banda - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  5. Daniel Germán Camacho Asmad - Universidad de Piura

  6. Miguel Angel Canales Torres - Universidad Nacional Agraria La Molina

  7. Alessandri  Canchoa Quispe - Universidad Nacional Agraria La Molina

  8. Martin  Carrasco Castaneda - Universidad de Ingeniería y Tecnología

  9. Martin Andrés  Chávez Pachamango - Universidad Nacional de Trujillo

  10. Nataly  Chirinos - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  11. Jorge Luis Chiroque Calderón - Universidad Nacional Pedro Ruiz Gallo

  12. Jorge Emiliano Condeña Cahuana - Universidad Nacional Agraria La Molina

  13. Magaly Cusipuma Ayuque - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  14. Carlos Andres Del Carpio Espinoza - Universidad Nacional de Ingeniería

  15. Juan Dueñas Bejar - Universidad Nacional Agraria La Molina

  16. Pedro Antonio Espinoza Paredes - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  17. Ely Oliver Guardia Jara - Universidad Nacional Agraria La Molina

  18. Orlando Martín Hernández Bracamonte - Universidad Nacional de Trujillo

  19. Jorge Luis Horna Mercedes - Universidad Nacional de Trujillo

  20. Ana Rosalía Huaman Reyna - Universidad Nacional de Trujillo

  21. Ronald Wiston  León Navarro - Universidad Nacional de Trujillo

  22. Guiomar Amanda León Rojas - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  23. César Augusto  Lifonzo Salcedo  - Universidad Nacional de San Cristóbal de Huamanga

  24. Marlon Gianfranco Maraví Alvarado - Universidad Nacional de Trujillo

  25. Sergio Martínez Pajuelo - Pontificia Universidad Católica del Perú

  26. Carlos Augusto Mendoza Taboada - Universidad Nacional Agraria La Molina

  27. Daul Andres Paiva Yanayaco - Universidad Nacional de Piura

  28. Juan Panta Cobeñas - Universidad Nacional de Piura

  29. Sergio Peralta Ventocilla - Pontificia Universidad Católica del Perú

  30. Miguel Quevedo Beltrán - Universidad Nacional Agraria La Molina

  31. Flor de María Quisperima Huamán - Universidad Nacional Agraria La Molina

  32. Irbin Llanqui Argollo - Universidad Nacional Mayor de San Marcos

  33. Carlos Felipe Piedra Cáceda - Universidad Nacional de Trujillo

  34. María Yohany Salazar Curay - Universidad Nacional de Trujillo

  35. Jose Del Carmen Santa María Aldoradín  - Universidad Nacional del Callao

  36. Edgar Ovidio Santisteban León - Universidad Nacional Agraria La Molina

  37. Raquel Ines Serna Diaz - Universidad Estatal de Campinas

  38. David Andrés Sumire QQuenta - Universidad Peruana Unión

  39. Rubén Teodoro Urbina Guznán - Universidad Nacional de Piura

  40. Brayan Caleb Paredes Alvarez - Universidad Nacional de Trujillo

  41. Randall Hell Vargas Pradinett - Universidad Nacional Agraria La Molina

  42. Alfredo  Velásquez Flores - Universidad Nacional Agraria La Molina

  43. Josias Vera Baca - Universidad Nacional de Trujillo

  44. Ariana Mirella Villegas Suárez - Universidad de Ingeniería y Tecnología

PeC3Logo.png

 Spring School on the Introduction on Numerical Modelling of Differential Equations - UNALM 2019